Samsung PS-50C96HD
Samsung PS-50C96HD
Manufacturer
SKU
PS50C96HDX
Specifications (49)
Storage
Card reader integrated
Ne
Technical details
Colour of product
černá
Networking
Ethernet LAN
Ne
Wi-Fi
TV tuner
Tuner type
Analogový a Digitální
Analog signal format system
NTSC, PAL, SECAM
Digital signal format system
DVB-T
Ports & interfaces
HDMI ports quantity
2
PC in (D-Sub)
Y
HDMI version
1.2
Composite video in
1
Headphone outputs
1
Consumer Electronics Control (CEC)
Anynet+
Management features
On Screen Display (OSD)
Y
Number of OSD languages
21
Picture-in-Picture
Power
Power consumption (max)
460W
Power consumption (standby)
1W
Energy efficiency class
nespecifikováno
Display
Display diagonal
127 cm (50")
HD type
HD-ready
3D compatibility
Display brightness
1300 cd/m²
Display resolution
1365 x 768 px
Aspect ratio
16:9
Contrast ratio (typical)
Noise reduction
Viewing angle, vertical
175°
Viewing angle, horizontal
175°
Smart TV
Internet TV
Audio
Built-in speaker(s)
Number of loudspeakers
2
RMS rated power
20W